Genç Dj Serdar Yüksel’le keyifli röportaj !

serdar1-Öncelikle Sizleri Tanımayanlar İçin Kendinizden Biraz Bahseder Misiniz ?

11 Ekim 1995 / Amasya doğumluyum. 5 yıldır dj’lik mesleğinde geçirdim ve bu son 3 yıldır tarzlarımdan olan deep house progressive house ve minimalle uğraşıyorum tarzlarımı halen çok az kitleyi etkilediğini biliyorum ama en önemlisi kitlenin küçük olması değil benim için bu kitleyi büyütebilmenin halen mümkün olduğudur.

2-Müzik sektöründe kaç yılı geride bıraktınız?

Müzik sektöründe 5 inci yılımı geride bırakmış durumdayım.

3-DJ’lik yapmaya nasıl ve ne zaman başladınız ?

2010 yılında okuduğum bölüm dolayısıyla otelde stajyerlik adı altında çalıştığım sıralarda başladım. Doğruyu söylemek gerekirse ilk başlarda pek zevk aldığım veya örnek aldığım bir iş olarak düşünmedim ama öncesinde çalıştığım başka departmanlardan daha yatkın olduğumu fark ettiğimi anladığımda başlamış oldum bu işe.

4-2014 senesi sizin açınızdan nasıl geçti ?

Biraz zor geçti diyebilirim. Çünkü Deep House Minimal Prograssive House küçük bir kitleyi etkiliyor çevremdeki insanların bu tarzlar yerine biraz daha yüksek parçaları tercih ediyorlar. Ve inanıyorum ki bu ülkede de birgün bu tarzlarda diğer tarzların kitlesine yetişecek.

5-Bir müzik aleti çalıyormusunuz?

Maaleseft çalmıyorum.

6-Dünya çapında kendinize örnek aldığımız dj varmı hangi özelliğinden dolayı ?

Öncelikli olarak kendimi örnek alıyorum ama enstrümanları başarılı bir şekilde tarzına yansıtabilen Armin Van Bruuen ve yaşının genç olmasına rağmen kendini çok iyi bir şekilde yansıtan Martin Garrix (En önemli olan özelliği bu bana göre çünkü halen insamız Dj liğin olgun insanlar tarafından yapılabileceğini düşündükleri için !!!!) ve son olarak harekleri olsun çaldığı tarza olan saygıdan dolayı Carl Cox u örnek alıyorum.

7-Ülkemizde iyi dj ve produktorlerde yok değil. Fakat uluslar arası alanlarda sizleri fazla göremiyoruz nedeni sizce nedir ?

İlgisizlik, verilmesi gereken değerin ve önemin verilmemesi ve müzik kültürünün insanımızın %70 nden fazlasında olmaması yani şöyle ya tiesto olacak ya david guetta ya da djarmy bunlar bu şekilde devam ettikce müziğimiz hiçbir zaman yurtdışına ulaşamıyacak.

8-Önümüzdeki günlerde müzik adına en çok yapmak istediğiniz şey nedir ?

Ülkemi çok yakın bi zamanda yurtdışında temsil edebilmek ve süprizlerle dolu bir 2016 bekliyorum.

9-Türkiye’de elektronik müziğin ilerleyişini nasıl görüyorsunuz?

Türkiye içerisinde çok beğendiğim djler var bu konuya gerçekten hakim ve onların bu şekilde devam etmeleri gerçekten küçük ama etkili bir değişimin yolunu hazırlıyor umuyorum ki bu insanlara olan ilgi daha artar ve bu işe girecek ve yapacak arkadaşlar onları örnek alabileceğini sanıyorum.

10-Hangi Menajer ve yapımcı ile çalışmayı düşünüyorsunuz ?

Birçok menajer ile tanıştım uzaktan yakından ama kalitenin halen eksik olduğunu düşünüyorum bu yüzden Furkan Bedir ile birlikte çalışmayı gerçekten isterim çünkü kendisi tarzıma saygı duyan sayılı insanlardan biridir.